Polski Związek Łowiecki powrót na stronę główną

XVIII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”
XIV Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej


Laureatem Grand Prix i zdobywcą Rogu Wojskiego został:
Zespół Trębaczy Myśliwskich VENATOR
Studentów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu


Laureatem Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Myśliwskiej
i zdobywcą Muzy Wojskiego został:
Zespół Sygnalistów Myśliwskich AKTEON
Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie



Solowym Mistrzem Polski 2013 został:
Karol Kroskowski, reprezentant Zespołu Sygnalistów Myśliwskich AKTEON
Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie





XVIII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”


Wyniki w klasie G - zespoły
Klasa dla zaawansowanych (mistrzowska) - małe i duże rogi myśliwskie.
KO
KR
zespółreprezentant
punkty
1
Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Studentów Wydziału Leśnego U P w Poznaniu UP w Poznaniu 
295
2
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa SGGW Warszawa
291
PK
Zespół Trębaczy Myśliwskich absolVent OHZ Zielonka
280
3
Stowarzyszenie - Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Babimost N-ctwo Babimost
280
4
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku Technikum Leśne w Brynku
280
5
I Zespół Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych Goraj ZSL Goraj
279
6
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo
276
7
1
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Hagard UR Kraków  UR Kraków
276
8
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Raróg Nadleśnictwa Kędzierzyn N-ctwo Kędzierzyn
267
9
Stowarzyszenie Muzyczno-Kulturalne Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo Pszczyny PCK w Pszczynie
255
liczba uczestników w tej klasie: 10

Wyniki w klasie A - zespoły
Dla zaawansowanych (mistrzowska) - tylko małe rogi myśliwskie
KO
KR
zespół reprezentant
punkty
1
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Opole N-ctwo Opole
273
2
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja KŁ Przepiórka w Radzyminie
261
3
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem - Nidzie ZSL Ruciane - Nida
244
4
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu ZSL Rogoziniec
240
5
Jenot TL w Tucholi TL w Tucholi
240
liczba uczestników w tej klasie: 5

Wyniki w klasie B - zespoły
Dla średniozaawansowanych - dowolne rogi myśliwskie
KO
KR
zespółreprezentant
punkty
1
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Stobrawski Róg PGL LP N-ctwo Kluczbork
280
2
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Silvarum TL Tułowice ZSL Tułowice
280
3
Zespół Forest Brass z Nadleśnictwa Lidzbark Welski N-ctwo Lidzbark Welski
278
4
Zespół Trębaczy Myśliwskich "Wilk" Nadleśnictwa Sarbia Nadleśnictwo Sarbia
268
5
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Waltornia Nadleśnictwa Zawadzkie Nadleśnictwo Zawadzkie
268
6
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Grodzisk Nadleśnictwo Grodzisk
263
7
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gorzowska Knieja N. S. Kraj. Kłod. Bogd. BULiGL
260
8
Zespół Trębaczy Myśliwskich Jantar Nadleśnictwa Cewice N-ctwo Cewice
260
9
Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno N-ctwo Skrwilno
259
10
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon- Junior Wydział Leśny SGGW w Warszawie SGGW w Warszawie
257
11
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Rabiec Zarządu Okręgowego PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim ZO PZŁ Piotrkowie Trybunalskim
256
12
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Wronki Nadleśnictwo Wronki
248
13
Sygnaliści Koła Łowieckiego  Knieja Szczecin - Dobrzański Złoty Szpon  KŁ Knieja Szczecin
247
14
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Tryk KŁ Lis w Bystrzyca Kłodzka KŁ Lis Bystrzyca Kłodzka
245
15
Zespół Trębaczy Myśliwskich Trel CK Gminy Rzeczenica
238
16
II Zespół Trębaczy Myśliwskich Goraj ZSL Goraj
224
17
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Lubichowo N-ctwo Lubichowo
213
liczba uczestników w tej klasie: 17

Wyniki w klasie C - zespoły
Dla początkujących - dowolne rogi myśliwskie
KO
KR
zespółreprezentant
punkty
1
Zespół Sygnalistek Myśliwskich Diany ZSM Diany
272
2
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Ryś przy SPMiKŁ na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
267
3
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Niedźwiedź przy SPMiKŁ na zamku w Bytowie SPMiKŁ na zamku w Bytowie
263
4
Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadlesnictwa Lubin Nadleśnictwo Lubin
258
5
Zespół Sygnalistów Myśliwskich KŁ Daniel nr 42 w Bukowcu Starym KŁ Daniel w Bukowcu Starym
258
6
1
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Marczaki przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach MCDiS w Niepołomicach
256
7
2
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Królewscy przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach MCDiS w Niepołomicach
248
8
Rodzinny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Koła Łowieckiego Bażant Chrzypsko Wielkie K. Ł. Bażant Chrzypsko Wielkie
247
9
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Tropem Wilka Zespołu Szkół Leśnych w Lesku ZSL w Lesku
246
10
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Durlakowe Rogi ZSM Durlakowe Rogi
242
11
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Stobrawski Róg-II PGL LP N-ctwo Kluczbork
242
12
3
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Dragah UR Kraków
237
liczba uczestników w tej klasie: 12

 

Wyniki w klasie D - zespoły
Dla dzieci do lat 12
KO
KR
zespół reprezentant
punkty
1
Zespół Dziecięcy Łania przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
188
2
Zespół Dziecięcy Wilk przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
177
liczba uczestników w tej klasie: 2

Wyniki w klasie A - soliści
Dla zaawansowanych (mistrzowska)
KO
KR
solistareprezentant
punkty
1
Karol Kroskowski ZSM Akteon WL SGGW
291
2
Gabriela Kaźmierczak ZSM Akteon WL SGGW
281
3
Karol Jurczyszyn N-ctwo Strzelce Krajeńskie
281
4
Adam Jażdżewski N-ctwo Spychowo
278
5
Tomasz Szrama ZTM absolVent
272
6
Julia Królik UR Kraków
279
7
Arkadiusz Tokarz N-ctwo Zawadzkie
277
8
Wojciech Śliczner Nadleśnictwo Grodzisk
277
9
Mariusz Jamrozik N-ctwo Zawadzkie
275
10
Hubert  junior Jurczyszyn ZTM AbsolVent
275
11
Błażej Chmielewski Centrum Kultury Gminy Rzeczenica
275
12
Natalia Hamczyk-Walkowiak S ZSM N-ctwa Babimost
274
13
Przemysław Kiciński ZTM Venator UP Poznań
274
14
Paweł Strawa ZSL Goraj
274
15
Barbara Sadłoń ZTM Venator UP Poznań
273
16
Magdalena Czerwonka SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
272
17
Grzegorz Walkowiak S ZSM N-ctwa Babimost
270
18
Artur Nowicki ZTM Venator UP Poznań
270
19
Mirosław Murawski N-ctwo Skrwilno
270
20
Leszek Koliński ZTM Venator UP Poznań
269
21
Hubert Szrama ZTM Venator UP Poznań
268
22
Jędrzej Strawa ZSL Goraj
267
23
Irena Czech PGL LP N-ctwo Kluczbork
267
24
Anna Gocalińska KŁ Przepiórka Radzyminie
267
25
Tadeusz Piankowski ZTM Venator UP Poznań
265
25
Anna Mielke Centrum Myśliwskie Zamek Gniew
265
26
Andrzej Szymczyk ZSM Akteon SGGW Warszawa
264
27
Maciej Litner PGL LP N-ctwo Kluczbork
262
28
Michał Domański N-ctwo Parciaki
260
29
1
Michał Dobosz UR Kraków
258
30
Piotr Kowal ZSM Akteon WL SGGW
257
31
2
Piotr Gawełek UR Kraków
257
32
Piotr Nowak ZTM Venator UP Poznań
256
33
3
Magdalena Worecka UR Kraków
254
34
Sławomir Liszczyński N-ctwo Lubin
253
35
Piotr Pietrucha ZSL Goraj
251
36
Nikodem Różański Owczegłowy
250
37
Marta Wasiukiewicz ZSL Goraj
249
38
Dominika Dobrowolska ZSLiE w Brynku
248
39
Janusz Gocaliński KŁ Przepiórka Radzyminie
245
40
Aleksander Hołodniak ZSM Akteon WL SGGW
244
41
Alfred Ferenc KŁ Gwardia Słupsk
244
42
4
Wiktor Rusiniak KŁ Sokół w Krynicy - Zdroju
239
43
Zbigniew Ostrowski Nadleśnictwo
221
44
Paweł Kaczmarek N-ctwo Grodzisk
218
liczba uczestników w tej klasie: 45

Wyniki w klasie B - soliści
Dla średniozaawansowanych
KO
KR
solistareprezentant
punkty
1
Sławomir Murawski N-ctwo Skrwilno
293
2
Andrzej Wrzodak N-ctwo Zawadzkie
280
3
1
Jacek Siuty Willa Kurant - Zakopane
280
4
Hubert Keller WKŁ Żbik w Siemirowice
279
5
Grzegorz Lison ZSLiE w Brynku
278
6
Hubert Barszcz Centrum Kultury Gmina Rzeczenica
278
7
Paweł Plaskacz KŁ Knieja Szczecin
277
8
Krzysztof Barszcz KŁ Przepiórka w Mielcu
275
9
Artur Fischer N-ctwo Skrwilno
273
10
Katarzyna Piechaczek S ZSM N-ctwa Babimost
273
11
Kazimierz Kroskowski RZS Żurawie Kościerzyna
272
12
Paweł Rząsowski N-ctwo Skrwilno
270
13
Bartłomiej Bejga KŁ nr 38 Przelatek Grodzisk Wlkp.
269
14
Karol Nawrot ZSLiE w Brynku
268
15
Sylwia Szymuś ZSM Akteon WL SGGW
268
16
2
Wojciech Pieprzyca MCDiS w Niepołomicach
264
17
Mateusz Dziweńko ZS Tułowice
263
18
Elżbieta Pytlik N-ctwo Lubin
262
19
Monika Hamczyk S ZSM N-ctwa Babimost
262
20
Sebastian Jagoda TL w Brynku
259
21
Mikołaj Romanowski N-ctwo Skrwilno
258
22
Ernest Mętel ZSL Lesko
257
23
Michał Ciesielski N-ctwo Lidzbark Welski
252
24
Michał Standio Nadleśnictwo Sarbia
250
25
3
Piotr Gryboś MCDiS w Niepołomicach
248
26
Łukasz Hein KŁ nr 83 Odyniec Nowa Wieś Notecka
248
27
Filip Winnicki KŁ Knieja Szczecin
247
28
Marek Kwapisz Nadleśnictwo Wronki
244
29
Marcin Kamieniarz N-ctwo Grodzisk
244
30
Jacek Kowalczyk ZSL Goraj
242
31
Krzysztof Andrzejewski Nadleśnictwo Sarbia
242
32
4
Leszek Węgrzyn MCDiS w Niepołomicach
238
33
Sławomir Darkowski KŁ Szarak w Warszawie
233
34
Janusz Wylegała KŁ nr 45 Bażant Chrzypsko Wlk
229
35
Jakub Kaczmarek ZS Tułowice
229
36
5
Tomasz Jankowski MCDiS w Niepołomicach
211
liczba uczestników w tej klasie: 36

Wyniki w klasie C - soliści
Dla początkujących
KO
KR
solistareprezentant
punkty
1
Bartosz Karczmarski ZSL Ruciane - Nida
298
2
Anna Kaczmarek KŁ Przylesie Poznań
295
3
1
Sylwia Suder MCDiS w Niepołomicach
292
4
Kacper Szymanowski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
285
5
Bogdan Figas TL Tułowice
282
6
Andrzej Byczyk KŁ Knieja Szczecin
280
7
Kamil Tokarz ZS Tułowice
279
8
Justyna Pachana ZSL Lesko
278
9
Hubert Kaczmarek KŁ nr 20 Dąbrowa
275
10
Jan Maciejewski Publiczne Gimnazjum w Czarnkowie
274
11
Grzegorz Plota KŁ św. Huberta w Oleśnicy
270
12
2
Agnieszka Pabian UR Kraków
269
13
Jolanta Rutkowska KŁ Ryś z Gdańska
268
14
Paweł Suski N-ctwo Skrwilno
268
15
3
Tomasz Janiszewski MCDiS w Niepołomicach, KŁ Bór K-ów
265
16
Aleksander Garczarek KŁ 42 Daniel Bukowiec Stary
263
17
Patrycja Hadzik TL w Brynku
262
18
Adam Kupś ZSL Goraj
262
19
Paweł Godlewski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
262
20
Hubert Wylegała KŁ Bażant Chrzypsko Wielkie
259
21
Maciej Grzeszczyk TL w Miliczu
259
22
Krzysztof Gocaliński KŁ Przepiórka Radzymin
253
23
Grzegorz Ptaszek ZSL Lesko
248
24
Mateusz Pilc ZSL Goraj
247
25
Wojciech Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
244
26
Bartosz Matz ZSL Goraj
240
27
4
Hubert Paszkowski MCDiS w Niepołomicach
240
28
5
Michał Gunia MCDiS w Niepołomicach
240
29
6
Paweł Węgrzyn MCDiS w Niepołomicach
216
30
7
Adam Solarz MCDiS w Niepołomicach
208
liczba uczestników w tej klasie: 30

Wyniki w klasie D - soliści
Dla dzieci do lat 12
KO
KR
solistareprezentant
punkty
1
Mikołaj Rybicki KŁ Żuraw Brójce
198
2
Beniamin Hubert Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
195
3
Martyna Jamrozik N-ctwo Zawadzkie
194
4
Marcin Godlewski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
193
5
Szymon Kiżewski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
183
6
Borys Wrzesiński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
181
7
1
Maciej Siuty Willa Kurant - Zakopane
178
8
Mateusz Witak SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
177
9
Kacper Mazur SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
172
10
Maja Kiedrowska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
170
11
Jan Lass SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
168
12
Aleksandra Modrzejewska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie
150
liczba uczestników w tej klasie: 12


XIV Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej


Wyniki w klasie MB - zespoły
rogi myśliwskie w stroju B
KO
KR
zespółreprezentant
punkty
1
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa SGGW Warszawa
295
2
Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Studentów Wydziału Leśnego U P w Poznaniu UP w Poznaniu 
294
3
I Zespół Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych Goraj ZSL Goraj
279
4
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku Technikum Leśne w Brynku
278
5
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo
275
6
Stowarzyszenie - Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Babimost N-ctwo Babimost
274
PK
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Raróg Nadleśnictwa Kędzierzyn  N-ctwo Kędzierzyn
272
7
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Hagard UR Kraków  UR Kraków
271
8
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Silvarum TL Tułowice ZSL Tułowice
261
9
Stowarzyszenie Muzyczno-Kulturalne Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo Pszczyny PCK w Pszczynie
255
10
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon- Junior Wydział Leśny SGGW w Warszawie SGGW w Warszawie
254
11
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem - Nidzie ZSL Ruciane - Nida
253
12
Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno N-ctwo Skrwilno
252
13
Zespół Trębaczy Myśliwskich Trel CK Gminy Rzeczenica
233
liczba uczestników w tej klasie: 14

Wyniki w klasie MEs - zespoły
rogi myśliwskie w stroju Es
KO
KR
zespółreprezentant
punkty
1
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Raróg Nadleśnictwa Kędzierzyn N-ctwo Kędzierzyn
270
2
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Stobrawski Róg PGL LP N-ctwo Kluczbork
260
3
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Waltornia Nadleśnictwa Zawadzkie Nadleśnictwo Zawadzkie
250
liczba uczestników w tej klasie: 3

Wyniki w klasie MSH - zespoły
Salon Hubertowski - instrumenty muzyczne niemyśliwskie lub myśliwskie i niemyśliwskie
KO
KR
zespółreprezentant
punkty
1
Chór Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bukowinie ZSP w Bukowinie
281
2
Zespół Forest Brass z Nadleśnictwa Lidzbark Welski N-ctwo Lidzbark Welski
279
3
Orkiestra Gminy Komprachcice SOK w Komprachcicach
274
4
Rodzinny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Koła Łowieckiego Bażant Chrzypsko Wielkie K. Ł. Bażant Chrzypsko Wielkie
270
PK
Zespół Muzyki Myśliwskiej Rodziny Strawów ZSL w Goraju
265
5
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Rabiec Zarządu Okręgowego PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim ZO PZŁ Piotrkowie Trybunalskim
258
liczba uczestników w tej klasie: 6

Wyniki Konkursu na najlepsze wykonanie Hejnału XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej - Kraków-Niepołomice 2013
KO
KR
zespółreprezentant
punkty
1
Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Studentów Wydziału Leśnego U P w Poznaniu UP w Poznaniu 
119
2
I Zespół Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych Goraj ZSL Goraj
113
3
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku Technikum Leśne w Brynku
110
4
Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo
105
5
Stowarzyszenie Muzyczno-Kulturalne Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo Pszczyny PCK w Pszczynie
101
6
Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno N-ctwo Skrwilno
100
7
Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadlesnictwa Lubin Nadleśnictwo Lubin
94
liczba uczestników w tej klasie: 7

KO - klasyfikacja ogólna w konkursie "O Róg Wojskiego"
KR - klasyfikacja w konkursie regionalnym
PK - klasyfikacja pozakonkursowa


Jurorzy:

soliści - klasa A:

Artur Kanawka (przewodniczący), Józef Czerniak, Agnieszka Woźniak, Michał Wojtyła, Krzysztof Kadlec

soliści - klasa D, C, B:

Piotr Grzywacz (przewodniczący), Roman Seta, Wiesław Keller, Agnieszka Rybicka, Adam Migurski

zespoły - klasy D, C, B, A i G:

Krzysztof Kadlec (przewodniczący), Józef Czerniak, Roman Seta, Agnieszka Woźniak, Michał Wojtyła

zespoły - klasy MB, MEs, MD i MSH + konkurs na najlepsze wykonanie hejnału festiwalowego:

Roman Seta (przewodniczący), Artur Kanawka, Wiesław Keller, Piotr Grzywacz, Agnieszka Rybicka


Czas wykonania: 0.055 sekund