Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /muzyka/2004/orw/2013/classes/Stat.php on line 7
muzyka.mysliwska.pl
Polski Związek Łowiecki powrót na stronę główną
XVIII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”
XIV Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej


Mistrz Polski 2013 - Karol Kroskowski

Solowy Mistrz Polski w roku 2013 - Kraków-Niepołomice

Karol Kroskowski

student Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, członek Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „AKTEON” przy Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Rodzinnego Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „ŻURAWIE” z Kościerzyny, myśliwy.

 

Moją przygodę z rogiem myśliwskim rozpocząłem w 2000 r., a mój pierwszy większy sukces to zdobycie I-go miejsca w klasie „C” w Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” w Wałbrzychu w 2002r. Od tego czasu regularnie uczestniczę w konkursach sygnalistów w kraju, a także za granicą. Moje największe dotychczasowe osiągnięcia to:

 • I miejsce w klasie „A” Konkursów Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” w:
  • 2008 r. w Warcinie
  • 2009 r. W Olsztynie
  • 2010 r. w Złotoryi
  • 2013 r. w Krakowie-Niepołomicach
 • II miejsce w klasie „A” Konkursu Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” w 2012 r. w Rzeszowie-Łańcucie.
 • Osiągnięcia międzynarodowe:
  • I miejsce w I Międzynarodowych Akademickich Mistrzostwach w Grze na Rogu Myśliwskim w Brnie w 2010 r. (Czechy)
  • III miejsce w I Międzynarodowym Węgierskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Pécs w 2010 r. (Węgry)

Swoje umiejętności i wiedzę zawdzięczam wielu osobom z kręgu sygnalistów i nauczycieli muzyki. Dziękuję bardzo Panu Antoniemu Wenckiemu z Kościerzyny, który zapoznał mnie z podstawami gry na rogu i trąbce oraz panom Piotrowi Grzywaczowi i Mirosławowi Pałczyńskiemu z Technikum Leśnego w Tucholi za przekazanie wielu cennych uwag i rad w doskonaleniu gry na instrumentach, a także za zapoznanie z historią sygnałów i muzyki myśliwskiej w Polsce i Europie.

Dziękuję koleżankom i kolegom z zespołu „AKTEON” za wsparcie i doping w tym co robię, nie tylko dla siebie, ale też i dla zespołu oraz wszystkim, z którymi rywalizuję, którzy mi kibicują, ale też krytykują kiedy zdarzy mi się „kiks” :)

Dziękuję moim rodzicom – za wszystko. Gdyby nie ich trud, wsparcie i pomoc, nie osiągnąłbym tego co mam i kim dziś jestem.

Karol Kroskowski

Czas wykonania: 0.111 sekund